MAKOTECH - Tvorba web stránok

Novinky z www.radia.sk

Radioprojekt IX.-XI./2018: Skupina staníc RTVS si polepšila o vyše percenta, na úkor siete Radio Services

Spoločnosť MEDIAN SK, s.r.o. realizuje kontinuálny prieskum RADIOPROJEKT od apríla 2009. Výsledky, zverejnené v tejto tlačovej správe, boli zbierané v termíne od 20.08.2018 do 11.11.2018. Prieskum bol realizovaný na vzorke 3.612 respondentov, občanov Slovenskej republiky vo veku 14 - 79 rokov.

Rádiá One a One Retro prišli o frekvencie na Liptove

Vysielateľom frekvencie odňala Rada pre vysielanie a retransmisiu na dnešnom zasadnutí.

Vianoce s Rádiom Košice budú štedré

Prvý adventný týždeň sa v Rádiu Košice začal veľkolepo. Východniari odštartovali Vianoce už tento týždeň, obľúbené regionálne rádio poslucháčov odmeňuje každý deň. Štedrá výhra v podobe 100,- € poukazu...

RTVS: Na miesto Maťašovskej v spravodajstve rozhlasu nastúpi Nittnaus

Novým vedúcim Odboru rozhlasového spravodajstva a aktuálnej publicistiky RTVS bude od 1. decembra Peter Nittnaus. Ako ďalej agentúru SITA informovala v tlačovej správe hovorkyňa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Erika Rusnáková, Nittnaus momentálne pôsobí ako redaktor a tímlíder televíznej redakcie zahraničného spravodajstva. „Súčasný tímlíder zahraničnej redakcie rozhlasového spravodajstva Viliam Hauzer bude poverený aj vedením zahraničného spravodajstva v televíznej časti,“ doplnila Rusnáková. Tímlídrom domácej redakcie rozhlasového spravodajstva naďalej zostáva Oto Görner.

Vyhrať môžeš každý deň. Štedré Vianoce Trnavského rádia

Trnavské rádio pripravilo pre poslucháčov vianočnú súťaž, v ktorej sa vyhráva každý deň. Od 1. decembra až do Štedrého dňa rozdá každý deň šikovné elektrospotrebiče do kuchyne, bluetooth reproduktory a tlačiarne, až po televízor.

Voľné rozhlasové frekvencie Rada pridelila štyrom vysielateľom

Po včerajšom ústnom vypočutí žiadateľov dnes Rada rozhodla o pridelení voľných frekvencií na terestriálne rozhlasové vysielanie. Najviac frekvencií, devätnásť, získal vysielateľ GES Slovakia, s.r.o. Ide...

Jesenné licenčné konanie 2018: Dvaja vysielatelia obhajovali svoju licenciu, do éteru chce ísť aj nové literárno-dramatické rádio

Anténa Rock a Rádio SiTy žiadali nanovo o svoje licencie, pretože im vypršala zákonná lehota, počas ktorej im patria ich doterajšie frekvencie. Do slovenského éteru by okrem nich chcel prísť aj nový vysielateľ s netradičným programom. Sledovali sme jesenné licenčné konanie 2018 na Rade pre vysielanie a retransmisiu.

Počúvanosť cez aplikácie Radia.sk: september a október 2018

Počúvanosť rádií cez naše aplikácie sa aj v predchádzajúcich dvoch mesiacoch držala na stabilnej úrovni. Žiadne výraznejšie zmeny sa neudiali ani v poradí staníc na najvyšších priečkach.

Slovensko lídrom diskusie o budúcnosti regulácie médií a sociálnych sietí

Európska rada schválila definitívnu podobu revízie smernice o audiovizuálnych mediálnych službách (AVMS), ktorá významných spôsobom ovplyvní aj slovenskú mediálnu legislatívu.

Radioprojekt VIII.-X./2018: Poradie staníc opäť totožné s predchádzajúcim obdobím

Spoločnosť MEDIAN SK, s.r.o. realizuje kontinuálny prieskum RADIOPROJEKT od apríla 2009. Výsledky, zverejnené v tejto tlačovej správe, boli zbierané v termíne od 23.07.2018 do 14.10.2018. Prieskum bol realizovaný na vzorke 3.821 respondentov, občanov Slovenskej republiky vo veku 14 - 79 rokov.

  • 1