MAKOTECH - Tvorba web stránok

Novinky z www.radia.sk

RTVS prinesie 33 predvolebných diskusií s kandidátmi na primátorov a starostov

RTVS v súvislosti s novembrovými komunálnymi voľbami pripravila sériu predvolebných diskusií s kandidátmi na primátorov a starostov miest a obcí nad 25.000 obyvateľov. Naživo ich od 22. októbra odvysiela Dvojka a Rádio Regina.

S monitoringom predvolebného vysielania začne Rada v sobotu

Od zajtra (20. októbra 2018) až do volieb do orgánov samosprávy obcí bude Rada pre vysielanie a retransmisiu vykonávať špecializovaný monitoring zameraný na dohľad nad dodržiavaním zákonnej úpravy...

Expres si pripomenie výročie republiky netradičnou hitparádou

Sté výročie vzniku Československa sa Expres rozhodol pripomenúť špeciálnou hitparádou. So svojimi poslucháčmi určia poradie TOP 100 najväčších československých hitov.

Rada RTVS sa bude zaoberať situáciou v spravodajstve

Rada Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa bude zaoberať situáciou v rozhlasovom spravodajstve na najbližšom rokovaní, teda začiatkom novembra.

Rádio Viva ohlasuje nové relácie a nové tváre

Vo vysielaní Rádia Viva pribudli dva nové formáty – talkshow Na pivečko s režisérom a tanečná štvorhodinovka Cube Radioshow.

Šéfka rozhlasového spravodajstva rezignovala

Petra Stano Maťašovská, ktorá šéfovala rozhlasovému spravodajstvu a publicistike, včera rezignovala zo svojej funkcie. Jaroslav Rezník, riaditeľ RTVS, jej rezignáciu prijal.

Komentár: Cenzorské praktiky komunizmu sa vrátili do RTVS

Keď minulý rok zvolili do kresla riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, neveštilo to nič dobré. Verejnoprávna inštitúcia sa za Václava Miku dostala na úroveň, v ktorej ešte nikdy predtým nebola. Lepšia ekonomika, sledovanosť - a špeciálne sledovanosť správ, bola tŕňom v oku hlavne SMER-ákom a SNS. Tie potrebovali dostať pod kontrolu, zbaviť sa kritiky a pridať chválospevov. Václava Miku tak minulý rok nahradil na ich popud vykonávateľ a cenzor - Jaroslav Rezník.

Dobšinského v Sobotných dialógoch Rádia Slovensko vystrieda Marta Jančkárová

Branislav Dobšinský, moderátor Sobotných dialógov Rádia Slovensko, odpísal svoju kariéru v relácii, ktorá bola i vďaka nemu charakteristická ostrými otázkami na politikov.

Rádio Europa 2 s novou imidžovou kampaňou

Po minuloročnej kampani Hudba spája prišla aj túto jeseň Europa 2 s novou kampaňou - zameriava sa na účinky hudby. Aj tento raz rádio stavilo na spoluprácu so slovenskou integrovanou agentúrou Core4.

V jesennom výberovom konaní je zaradených tridsať voľných frekvencií

Rada pre vysielanie a retransmisiu vyhlásila 17. septembra 2018 druhé tohtoročné výberové konanie na pridelenie rozhlasových frekvencií pre terestriálne vysielanie.

  • 1